جریان سازی

  • قدم اول
  • مطالعه جزوه ضرورت جریان سازی و گفتمان سازی از حجت الاسلام پناهیان می باشد.

برای جریان‌سازی باید مجموعه ای از اتفاقات و برنامه‌ها را به طور دقیق تعریف کنیم و آن ها را به هیئت و برنامه محرم متصل کنیم ، در ضمنِ این کار ، بین مجموعه‌ای از افراد هم ، پیوند و ارتباط و اتصال برقرار می‌شود ،که می‌توان از مجموع این پیوند‌ها در راستای جریان سازی برای محرم بهره برد.

برای مثال: در دهه کرامت مسابقات ورزشی در چند رشته برگزار کرد (عمومی) و سپس ادامه مسابقات (مثلا مراحل پایانی) را به دهه ولایت موکول کرد و سپس افراد شناسایی شده را برای قسمتی از کادر به کار گرفت.

یا مثلاً سلسله همایشهای برای والدین به عنوان تربیت در عصر مجازی یا فوت و فن مواجهه با دهه هشتادی ها برگزار کرد و یا کانالی برای مباحث تربیتی والدین راه اندازی کرد.

نکته مهم در اینجا ، اتصال چند برنامه باهم و هدفمندی آنهاست، به طوری که هر کدام مثل قطعه‌ای از پازل، تکمیل کننده یک شکل کلی باشند.

برگزاری مسابقات فوتبال دستی (با هماهنگی ورزش و جوانان) در تعدادی از پارک‌های شهر و ثبت‌نام افراد شرکت کننده و ارتباط با آنها و تشکیل کانال و گروه برای آنها و همچنین ارتباط با اولیای آنها.

-گرفتن اسامی افراد برتر مسابقات فرهنگی- هنری از آموزش و پرورش و طراحی مسابقه یا برنامه‌ای خاص برای آنها و…

-برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان مدارس خاص و سپس طراحی یک توالی برنامه‌ای برای خود آنها یا والدینشان

-تشکیل ستاد محرم از بین پدران و مادران ، دانش‌آموزان، معلم‌ها، تعدادی از مدیران مدارس دغدغه مند و همچنین مسئولین آموزش و پرورش.

در واقع تا جایی که می توان باید افراد بیشتری را درگیر ماجرا کرد، البته کاملاً هدفمند و با برنامه، به طوری که بتوان از کار نتیجه لازم را گرفت.

نکته: باید مواظب بود تشکیل ستاد ها و جلسات مختلف ، به سخت شدن و چندگانگی در تصمیم‌گیری‌ها منجر نشود، در واقع از ابتدای تشکیل هر ستادی، باید به طور دقیق حیطه عمل و اعمال نظر آن را مشخص نمود به طوری که اغلب جنبه حمایتی و پشتیبانی داشته باشد نه جنبه تصمیم‌گیری و اجرا

-انتخاب چند کلید واژه خاص و کار تبلیغاتی و رسانه‌ای ویژه بر روی آنها

عملیات هیئتمحرمهیئت هفتگی

انصارانصارالمهدیانصارالمهدی های کشورانصاری هاجریان سازیدبیرخانهدبیرخانه کشوردبیرخانه هیئت های انصارالمهدیدبیرخانه هیئت های انصارالمهدی کشورعمومکادرگفتمانمحرمهیأتهیئت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 6 = 3